Брегалница Штип

Место Shtip, Macedonia
Приврзаници: 37
Првенство: Македонија - Прва лига
Основана 1921
Менаџер Vlatko Davitkov
Стадион Gradski stadion Shtip (Капацитет: 10000)
Натпревари - Брегалница Штип
Состав
Бр: Име
- Aleksandar Alcinov Голман
- Ljupco Kolev Голман
- Matija Kobetic Голман
- Igorce Stojanov Бек
- Tomislav Blazevski Бек
- Dusko Andonov Бек
- Saso Gjoreski Бек
- Dejan Leskaroski Бек
- Goran Dimovski Бек
- Darko Bozinov Бек
- Nikola Tonev Бек
- Stefan Kocev Бек
- Ivan Varadinovski Бек
- Slavco Velkovski Халф
- Aleksandar Temelkov Халф
Бр: Име
- Eftim Aksentiev Халф
- George Nikovski Халф
- Ivan Mitrov Халф
- Stefan Ristovski Халф
- Stefan Mishev Халф
- Stefan Kostov Халф
- Riste Naumov Напаѓач
- Marjan Andonov Напаѓач
- Lazar Iliev Напаѓач
- Stojan Velinov Напаѓач
- Angel Nacev Напаѓач
- Goran Zdravkov Напаѓач
- Bosko Stupic Напаѓач
- Vedran Muratovic Напаѓач
Новости
02/07/2013 » Marko Vucetic премина од Брегалница Штип во екипата на Екранас Паневезис
22/01/2013 » Zoran Zlatkovski премина од Малаван во екипата на Брегалница Штип на слободен трансфер
21/01/2013 » ОФИЦИЈАЛНО: Ezequiel Horacio Rosendo од Брегалница Штип во Баник Мост
21/01/2013 » Goran Dimovski премина од Дачија Кишињев во екипата на Брегалница Штип на слободен трансфер
18/01/2013 » Ilce Petrovski премина од Брегалница Штип во екипата на Пелистер
08/01/2013 » Dusan Dunjic премина од Брегалница Штип во екипата на Борча на слободен трансфер
01/01/2013 » Vlado Danilov премина од Брегалница Штип во екипата на Миравци на слободен трансфер
05/07/2012 » Petar Basnarkov премина од Брегалница Штип во екипата на Дрита Боговиње на слободен трансфер
03/07/2012 » ОФИЦИЈАЛНО: Vlado Danilov од Тиквеш Кавадарци во Брегалница Штип
03/07/2012 » Aleksandar Ivanovic премина од Брегалница Штип во екипата на Металац Горњи Милановац за необјавена сума
 

Прва лига: 2016/2017
-

NoЕкипа
НАТ
ГР
Б
1. Вардар Вардар
19
+24
44
2. Шкендија Шкендија
19
+17
40
3. Работнички Скопје Работнички Скопје
19
+10
31
4. Пелистер Пелистер
19
+9
30
5. Ренова Ренова
19
+2
26
6. Силекс Силекс
19
-3
24
7. Победа Јуниор Победа Јуниор
19
-11
16
8. ФК Корзо ФК Корзо
19
-11
16
9. Македонија ЃП Македонија ЃП
19
-20
15
10. Брегалница Штип Брегалница Штип
19
-17
11