Вардар

Место Skopje, Macedonia
Приврзаници: 180
Првенство: Македонија - Прва лига
Основана 1947
Менаџер Goce Sedloski
Стадион Philip II Arena (Капацитет: 33460)
Натпревари - Вардар
Состав
Бр: Име
1. Igor Aleksovski Голман
28. Tome Pacovski Голман
90. Filip Gacevski Голман
3. Goran Popov Бек
6. Boban Grncarov Бек
21. Yevgeni Novak Бек
77. Vladica Brdarovski Бек
- Evgen Novak Бек
- Robert Mitev Бек
- Esmin Lichina Бек
- Jovan Popzlatanov Бек
8. Vanja Markovic Халф
11. Tigran Barseghyan Халф
14. Darko Velkovski Халф
15. Aleksandar Trajchevski Халф
16. Nikola Gligorov Халф
Бр: Име
19. Hovhannes Hambardzumyan Халф
22. Filip Stojchevski Халф
32. Darko Glisic Халф
33. Besar Iseni Халф
70. Juan Felipe Халф
87. Vlatko Grozdanoski Халф
- Ali Adem Халф
9. Dejan Blazevski Напаѓач
17. Aco Stojkov Напаѓач
48. Ytalo Напаѓач
80. Jhon Obregon Напаѓач
97. Petar Petkovski Напаѓач
- Moustapha Quaynor Напаѓач
- Maksim Maksimov Напаѓач
- Bojan Kolevski Напаѓач
Новости
31/12/2013 » Andrej Acevski се враќа во Вардар заради истекување на позајмицата
03/07/2013 » Stevan Reljic премина во екипата на Вардар на слободен трансфер
02/07/2013 » Bonifacio премина во екипата на Мафра на слободен трансфер
01/07/2013 » Igor Pavlovic премина од Металург Скопје во екипата на Вардар на слободен трансфер
31/01/2013 » Aco Stojkov премина од Зоб Ахан во екипата на Вардар на слободен трансфер
30/01/2013 » Dean Tomeski премина од Македонија ГП во екипата на Вардар на слободен трансфер
26/01/2013 » Aleksandar Petrovic си заминува од Борча за да се префрли во Вардар
25/01/2013 » ОФИЦИЈАЛНО: Zarko Simjanoski од Напредок во Вардар
23/01/2013 » Bonifacio премина од Анагениси во екипата на Вардар на слободен трансфер
22/01/2013 » Zlatko Boskovski премина од Вардар во екипата на Работнички Скопје на слободен трансфер
 

Прва лига: 2017
-

NoЕкипа
НАТ
ГР
Б
1. Шкендија Шкендија
36
+74
91
2. Вардар Вардар
36
+12
56
3. Работнички Скопје Работнички Скопје
36
+7
52
4. ФК Корзо ФК Корзо
36
+5
51
5. Силекс Силекс
36
-7
50
6. FC Academy Pandev FC Academy Pandev
36
-4
42
7. Ренова Ренова
36
-17
41
8. Победа Јуниор Победа Јуниор
36
-20
38
9. Скопје Скопје
36
-19
35
10. Пелистер Пелистер
36
-31
34