Вардар

Место Skopje, Macedonia
Приврзаници: 180
Првенство: Македонија - Прва лига
Основана 1947
Менаџер Goce Sedloski
Стадион Philip II Arena (Капацитет: 33460)
Натпревари - Вардар
Состав
Бр: Име
1. Igor Aleksovski Голман
28. Tome Pacovski Голман
90. Filip Gacevski Голман
3. Goran Popov Бек
5. Visar Musliu Бек
6. Boban Grncarov Бек
21. Yevgeni Novak Бек
77. Vladica Brdarovski Бек
- Evgen Novak Бек
- Robert Mitev Бек
- Esmin Lichina Бек
7. Jambul Jigauri Халф
8. Vanja Markovic Халф
10. Damir Kojasevic Халф
11. Tigran Barseghyan Халф
14. Darko Velkovski Халф
Бр: Име
15. Aleksandar Trajchevski Халф
16. Nikola Gligorov Халф
19. Hovhannes Hambardzumyan Халф
22. Filip Stojchevski Халф
32. Darko Glisic Халф
33. Besar Iseni Халф
70. Juan Felipe Халф
87. Vlatko Grozdanoski Халф
9. Dejan Blazevski Напаѓач
17. Aco Stojkov Напаѓач
48. Ytalo Напаѓач
80. Jhon Obregon Напаѓач
97. Petar Petkovski Напаѓач
- Moustapha Quaynor Напаѓач
- Maksim Maksimov Напаѓач
Новости
31/12/2013 » Andrej Acevski се враќа во Вардар заради истекување на позајмицата
03/07/2013 » Stevan Reljic премина во екипата на Вардар на слободен трансфер
02/07/2013 » Bonifacio премина во екипата на Мафра на слободен трансфер
01/07/2013 » Igor Pavlovic премина од Металург Скопје во екипата на Вардар на слободен трансфер
31/01/2013 » Aco Stojkov премина од Зоб Ахан во екипата на Вардар на слободен трансфер
30/01/2013 » Dean Tomeski премина од Македонија ГП во екипата на Вардар на слободен трансфер
26/01/2013 » Aleksandar Petrovic си заминува од Борча за да се префрли во Вардар
25/01/2013 » ОФИЦИЈАЛНО: Zarko Simjanoski од Напредок во Вардар
23/01/2013 » Bonifacio премина од Анагениси во екипата на Вардар на слободен трансфер
22/01/2013 » Zlatko Boskovski премина од Вардар во екипата на Работнички Скопје на слободен трансфер
 

Прва лига: 2017
-

NoЕкипа
НАТ
ГР
Б
1. Шкендија Шкендија
20
+40
50
2. Вардар Вардар
20
+19
42
3. Силекс Силекс
19
-1
32
4. FC Academy Pandev FC Academy Pandev
20
-3
26
5. ФК Корзо ФК Корзо
20
-3
26
6. Работнички Скопје Работнички Скопје
20
+2
24
7. Пелистер Пелистер
20
-8
20
8. Ренова Ренова
20
-10
20
9. Победа Јуниор Победа Јуниор
20
-15
20
10. Скопје Скопје
19
-21
11